Nowoczesny wybór

Jeśli tak się składa, że posiadamy piękny ogród, albo urokliwą działkę z daleka od miejskiego zgiełku warto przemyśleć kwestię zakupieniaaltany ogrodowej. Jeśli chcielibyśmy stworzyć taką altanę według swojego indywidualnego projektu, warto się zastanowić nad zbudowaniem jej własnymi rękami.

Dla fanów prac domowych i majsterkowania zbudowanie takiej altany czy płoty nie powinno być dużym problemem. Na początku warto zastanowić się jak ma finalnie wyglądać altana. Starajmy się wkomponować ją w pozostałe elementy aranżacji ogrodu, aby swoim stylem i wyglądem nie odbiegała od pozostałych elementów aranżacji terenu czy ogrodu. Warto zadać sobie także pytanie jaki cel ma spełniać dla nas altana – czy potrzebujemy miejsca na weekendowe posiłki w gronie przyjaciół, czy chcielibyśmy przy altanie mieć także miejsce na huśtawkę, czy hamak. Jeśli wiemy już jak miałaby wyglądać nasza wymarzona altana warto zadbać o niezbędne formalności, aby móc ją wybudować. Jeśli udało nam się pomyślnie je załatwić, czas pomyśleć o fundamentach. Konstrukcja fundamentów jest uzależniona od tego, jak ciężka będzie finalnie nasza altana.

Kolejnym krokiem w procesie budowania własnej altany jest postawienie jej konstrukcji. Zaczynamy od pionowych słupów, na których później zamontujemy dach. Liczba słupów zależy od indywidualnych cech naszego projektu. Kiedy już przytwierdzimy je do fundamentu, przychodzi czas na montaż dachu. Dach jest istotnym elementem z punktu widzenia estetyki, dlatego warto odpowiednio wcześniej przemyśleć nasze preferencje w tym zakresie. Kiedy dach jest gotowy, musimy pokryć go dodatkowym materiałem. Na rynku znajduje się spory wybór różnych materiałów. W zależności od naszego budżetu i indywidualnych preferencji możemy wybrać na przykład papę albo dachówkę. Kolejnym elementem jest zamontowanie podłogi oraz zaimpregnowanie drewna, jeśli zdecydowaliśmy się właśnie na konstrukcję drewnianą. Podłoga stanowi swoiste dopełnienie naszej konstrukcji. Do zrobienia podłogi możemy wybrać deskę podłogową, kamień albo kostkę. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Author: admin

16 thoughts on “Nowoczesny wybór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *